Gemstones cover (Reproduced with permission of the book's author, John Romanation.)

"Gemstones/Самоцвіти" is a unique book on the subject of gemmology to be written in the Ukrainian language.

Highly Recommended.


Introduction in Ukrainian - 1251 standard

Передмова
З давніх-давен люди прикрашали себе і своє житло різноманітними оздобами. У центрі цих оздоб були самоцвіти - дорогоцінні камені особливої краси. З каменів виробляли різні речі - миски, вази, статуї і т. п. Камені можна зменшувати і в менших розмірах вживати як прикраси до перстенів, дармовісів, браслетів, корон тощо. Їх називають самоцвітами.

Книжка ця дає загальний огляд виробництва самоцвітів. Вона відповідає на питання, які стосуються джерел сировини, що визначає їхню вартість, як можна покращати їхню красу, як їх виробляють, як ними торгують і т. п. Клясифікація самоцвітів як дорогоцінних, так і напівдорогоцінних також описана в цій книжці.

Технологічне удосконалення дало можливість торгувати штучними самоцвітами, які е хемічно ідентичними з природними. В додатку такі імітації самоцвітів як кубічний циркон, подібний до діяманту, роблять ці чудові ювелірні вироби доступними широким верствам населення, бо їх можна купити за значно нижчі ціни. Важливість правильного розпізнання і оцінки є очевидна. Один розділ книжки присвячений техніці шліфування прозорих самоцвітів, щоб зробити їх чудовими і блискучими. Кінцевий розділ дає довідкові джерела до назв самоцвітів кількома мовами.

Автор книжки Іван Романишин народився в Карпатських горах у Західній Україні і жив у Львові до 21 року життя. Там він навчився ювелірства і направи годинників. Після Другої світової війни еміґрував до Німеччини, відтак до Англії, а в 1951 році переїхав до Сполучених Штатів Америки. Після десятимісячної праці в ювелірному підприємстві в місті Трой, штат Нью-Йорк, він заснував власне підприємство "Romanation Jewelers", яке мало добру опінію в околиці і високу повагу. Він очолював це підприємство до 1988 року - до відходу на пенсію.

Будучи начитаною людиною і вмілим майстром, Iван Романишин став відомим завдяки своїм знанням дорогоцінних каменів і вмінню шліфувати необроблені мінерали в самоцвіти та презентувати їх по-мистецьки в оправах. Він користувався авторитетом як добрий промовець, знавець самоцвітів, і його обрали президентом столичного Клюбу Мінералогів в Олбані, штат Нью-Йорк. Він завжди вмів порадити і заохотити до праці своїх друзів. Був він і великим спеціялістом у направі годинників. Але найбільшим його досягненням було велике золоте яйце, яке він зробив, щоб відзначити Тисячоліття Хрещення Руси-України. Воно було прикрашене 46 діямантами, 146 рубінами, 144 сапфірами і 36 смарагдами, на якому по-мистецьки було вигравірувано: "Тисячоліття Християнства в Україні, 988-1988''. А в середині є мініятюри двох церков: св. Софії в Києві і св. Юра у Львові, виконані в золоті і слоновій кості.

Іван Романишин, будучи людиною компетентною у своїй ділянці, кваліфіковано і в доступній формі подав матеріял. Тому книжку з зацікавленням прочитають не лише українці в діяспорі, але вона стане у пригоді і спеціялістам в його далекій Батьківщині Україні.

Д-р Роберт Л. Кларк

Переклад на українську -- Володимира Літинського


Ivan Romanation Gemstones, by John Romanation. Hardcover, 158 pages, Troy NY 1996.
Text in Ukrainian only. This book can be ordered for $34.95 USF directly from the author by writing to:

John Romanation
1837 - 6th Avenue
Watervliet NY 12189
U.S.A.


bear


Local Links:

Icon Return to Lemko Home Page


Document Information Document URL:http://lemko.org/art/gems/romanyshyn.html

Page prepared by Walter Maksimovich
E-mail: walter@lemko.org

Copyright © LV Productions, Ltd.
E-mail: webmaster@lemko.org

Shnook-O-Meter
counter
since March 1, 1997
LV Productions Ltd.
c/o Walter Maksimovich
3923 Washington Street,
Kensington MD 20895-3934

USA
Originally Composed: July 18th, 1997
Date last modified: November 27th, 2002